LIST OTWARTY DEEJAYA DO PREZYDENTA POLSKI

16 czerwiec 2016

LIST OTWARTY DEEJAYA DO PREZYDENTA POLSKI

Szanowny Panie Prezydencie :-)))))


Jestem deejayem pionierem, który we wczesnych latach ’70 i potem budował siłę i potęgę polskich dyskotek i deejayów.

Z racji mej aktualnej pracy historyka światowych dyskotek i deejayów – spisującego to wszystko w gigantycznych eKsiążkach - chcę Panu zwrócić uwagę i poprosić o przyznanie stosownych odznaczeń państwowych kilku deejayom zagranicznym - głównie tym z legendarnego Radio Luxemburg 208.

Moim zdaniem praca tych deejayów (pewnie częściowo nieświadomie) – ale jednak(!) – przyczyniła się do dużej zmiany myślenia / poglądów wielu młodych Polaków w tamtych czasach. Ci deejaye rozkochiwali polską młodzież w pop kulturze i muzyce płynącej z tzw. (wtedy) przez propagandę komuchów - ‘zgniłego zachodu’.

Powodowało to zmiany w umysłach młodych (także moim) - przyczyniły się do mniejszego lub większego oporu tychże młodych ludzi żyjących w reżimie PRL – do „nieposłuszności” złemu systemowi i miały swój udział w obaleniu komunizmu w naszej ojczyźnie.


KRÓTKO – 
Moim zdaniem ci angielscy deejaye przyczynili się w istotnym stopniu do obalenia systemu komunistycznego w Polsce …

Zaszczepiali bakcyla wolności w naszych umysłach, a potem niektórzy z nas, którzy odważyli się pójść dalej i zostali deejayami w naszej ojczyźnie – propagowali te same wartości popularyzując tu muzykę i kulturę, które dawały powiew / smak wolności w Polsce.


Bo nie godzi się aby było 'do-góry-nogami' czyli z państwowymi odznaczeniami pozostawały komunistyczne i czerwone kanalie (vide linki poniżej) zamiast ludzi, którzy rzeczywiście przyczynili się do naszej wolności !!

1/

2/

3/
https://www.facebook.com/groups/1685825358302653/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz